Labkariyer - kariyer iş ilanları
İŞVEREN

Kariyer Rehberi

Son Eklenenler

Yoğunluk Ölçümü Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yoğunluk, belirli bir sıcaklık ve basınç altında birim hacimdeki madde miktarı olarak ifade edilir. ρ veya d sembolleri ile ifade edilen yoğunluk, maddenin karakteristik özelliklerinden biridir. En yaygın bilinen ve kullanılan birimi; g/cm3 dür. Bunun yanında; kg/m3, kg/l, g/dm3, pound/galon da sıkça kullanılmaktadır.

4 ay önce

Hadi Refraktometrinin Derinliklerine İnelim

Refraktometri, ışığın bir ortamdan diğer ortama geçerken kırılmasını ölçen bir yöntemdir. Işığın kırılmasına en güzel örnek, gökkuşağıdır. Işığın havadaki su damlacıklarına çarparak kırılması ile, doğanın en renkli meteorolojik olaylarından biri olan gökkuşağı ortaya çıkar.

6 ay önce

Kırılma İndisi Ölçümünde Farklı Uygulamalar için Farklı Refraktometreler

Genellikle sıvıların, kırılma indisi veya Briks ölçümünde kullanılan refraktometrelerin; katılarda ve filmlerde de kırılma indisini ölçebildiğini biliyor muydunuz?

7 ay önce

Geçmişteki başarılarınızdan bahseder misiniz?

Mülakatlarda adaylara sorulan en önemli soruları, senin için tek tek cevaplamaya devam ediyoruz. İşe alım kararında oldukça belirleyici olan sorulardan birini daha senin için açıkladık.

1 yıl önce

İş gölgeleme nedir ve kariyer hayatına nasıl etki eder?

1 yıl önce

Beden Diliniz Sizi Ele Verir

İiletişimde kelimelerin önemi yaklaşık olarak; yüzde 7, tonlamanın önemi yüzde 38  beden dilinin önemi ise yüzde 55 olarak ortaya çıkıyor. O zaman işe alımda en önemli aşmalardan biride beden dilini doğru kullanmaktan geçiyor.

1 yıl önce

Özgeçmişinizde Bulunması Gereken Temel Başlıklar

ÖZGEÇMİŞİNİZE isminizi, ev ve elektronik posta adresinizi, telefonunuzu eksiksiz ve doğru olarak yazınız. Unutmayınız, ÖZGEÇMİŞİNİZİ gönderdiğiniz kişilerin, sizinle iletişime geçebilmeleri için sizin yazdığınız iletişim bilgilerinden başka bir iletişim kanalları olmayacaktır. ÖZGEÇMİŞİNİZ içindeki isim ve adres bilgileri ÖZGEÇMİŞİNİZİN hayat bulması için oldukça önemlidir.

1 yıl önce

Renkler - Giyim Tarzı

İş görüşmesinde ilk izlenim çok önemlidir. Bu sebeple giyim tarzınız ve seçtiğiniz renkler ilk vurucu güç olacaktır.

1 yıl önce


Güncel İlanlar

Tümü